Rybnik. Festiwal Podróżników ROZJAZDY

Udostępnij
FaceBook  Twitter  

Patronat Artyści24.pl - Festiwal Podróżników ROZJAZDY - Rybnik 21-23.03.2014 r., Dom Kultury Chwałowice.

W programie: warsztaty artystyczno-podróżnicze dla dzieci, spotkania z książką podróżniczą, prezentacje filmów w Konkursie Filmowym „Podróże małe i duże", warsztaty fotografii podróżniczej, pokazy slajdów, spotkania i prezentacje. Podróżnicy: Aneta Skórnicka, Bartek Szaro i Patryk Świątek, Marek Waśkiel, Grzegorz Petryszak, Aldona Filipek, Grzegorz Michałek, Agnieszka Obszańska, Jacek Torbicz. Gościem specjalnym festiwalu będzie Arkady Radosław Fiedler.

Na festiwalu również - kiermasze: sprzętu turystycznego (Sklep Extreme www.sklepextreme.pl ) , książek podróżniczych (Księgarnia Internetowa AdventureBook www.adventurebook.pl ), rękodzieła etnicznego (Galeria Peruart www.peruart.pl ) i ciepły bufet (Cafe Piątka www.facebook.com/sniadaniezapiatke ).

Cena biletu na jeden dzień - 20 zł., karnet na dwa dni - 30 zł.

Rezerwacja biletów pod nr tel. 32 4216222 w.32 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

Od 1 do 17 marca 2014 r. trwać będzie internetowe głosowanie na najlepszy film w Konkursie Filmowym „Podróże małe i duże" na kanale YouTube: www.youtube.com/user/ROZJAZDY

Organizatorami VI edycji Festiwalu są Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl, Stowarzyszenie Podróżników MAHAKAM oraz EXTREME Group www.extremegroup.pl .

PROGRAM Festiwalu:

21.03.2014 (piątek) - wstęp wolny

18.00 Bartek Szaro i Patryk Świątek - PARAGON Z PODRÓŻY - spotkanie z książką podróżniczą: - Indie bez Taj Mahal

22.03.2014 (sobota)

11.00 - 14.00 Marek Waśkiel - Warsztaty Fotografii Podróżniczej - zapisy.

14.30 Marek Waśkiel - wernisaż wystaw fotografii: „Na wschodzie bez zmian" i „Dziki Zachód - parki narodowe USA" - wstęp wolny.

Bilety:

15.00 Konkurs Filmowy „Podróże małe i duże" - prezentacja nagrodzonych filmów.

15.30 Marek Waśkiel - Obrazki z przydroża

16.30 GOŚĆ SPECJANY FESTIWALU - Arkady Radosław Fiedler - Wyprawa do współczesnych Majów

18.00 Grzegorz Petryszak - Zapomniany Kaukaz

19.30 Grzegorz Michałek - Piekło i Niebo - o wędrówce w pionie

23.03.2014 (niedziela) - bilety

14.00 Aldona Filipek - Mozambik - o zwycięstwie miłości nad biedą

15.30 Aneta Skórnicka - Ameryka Południowa od nowa

17.00 Agnieszka Obszańska - W poszukiwaniu dźwięku

18.30 Jacek Torbicz - Trobriandy - wyspy z "Życia seksualnego dzikich"

WARSZTATY FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ - 22 marca (sobota) 2014 r. w godz. 11.00 - 14.00 - ilość miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmuje Krzysztof Łapka - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel. 513064196

 

 

Sylwetki podróżników:

Marek Waśkiel - fotografik i dziennikarz, podróżnik pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, DZIENNIK. Autor albumów fotograficznych, przewodników turystycznych, miłośnik dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Był fotoedytorem w miesięczniku PODRÓŻE i zastępcą red. naczelnego miesięcznika Poznaj Świat obecnie jest red. naczelnym e-magazynu o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com www.fotogea.com.

Arkady Radosław Fiedler - ur. w 1945 r. w Londynie. Podróżnik i muzealnik, syn podróżnika i pisarza, Arkadego Fiedlera. Wraz z bratem prowadzi muzeum swego sławnego ojca w Puszczykowie pod Poznaniem www.fiedler.pl , gdzie wybudowali kopię piramidy Cheopsa (w skali 1:23) oraz naturalnej wielkości kopię żaglowca „Santa Maria", na którym Kolumb odkrył Amerykę. Brał udział w sześciu wyprawach wraz ze swoim ojcem, a po jego śmierci organizuje wyprawy samotne, m.in. do Peru, Boliwii, Ekwadoru i Meksyku. Arkady Fiedler zajmie nas pasjonującą opowieścią o życiu współczesnych Majów.

Aneta Skórnicka - magister sztuki z wykształcenia, podróżnik-rysownik z zamiłowania. Od lat prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci w Polsce, Francji, Hiszpanii, Ameryce Południowej. Opowie o swojej rocznej podróży po Ameryce Południowej, którą odbyła z katalońskim przyjacielem Francesc Garretą. Przemierzali bezdroża Peru, Kolumbii, Argentyny, Boliwii, Ekwadoru i Chile, ona - rysując, on - fotografując i pisząc. Strona: www.caminalma.blogspot.com . Aneta zabierze nas do dżungli amazońskiej i małych wiosek andyjskich, na pustynię Atacama i do wielkich metropolii.

Grzegorz Michałek - pochodzący z Cieszyna, szef wyszkolenia Grupy Beskidzkiej GOPR jest rekordzistą największej deniwelacji świata. Dokonał zejścia na suche dno - 2080 m najgłębszej jaskini świata Krubera-Woronia (znajdującej się w Masywie Arabiki na pograniczu Abchazji i Gruzji), a później wejścia na wysokość 8250 m na Mount Evereście w Himalajach. Tak nisko i tak wysoko jednocześnie nikt nie był. Strona projektu Niebo i Piekło: www.kagb.pl/hh .

Aldona Filipek - w maju 2013 na ponad dwa miesiące pojechała do Mozambiku, żeby pomagać dzieciom. Rok przed wyjazdem wstąpiła do wspólnoty "Głos na pustyni" gdzie dowiedziała się o organizacji misjonarskiej Iris Ministries Rollandy i Heidi Baker, która od 1995 roku pomaga najuboższym w Mozambiku. Pierwsze zetknięcie z Afryką było dla niej bardzo trudne. Zobaczyła też Mozambik, który umiera z głodu.Aldona Filipek opowiada o ciężkim losie mozambijskich dzieci. „To właśnie one nauczyły mnie miłości i dzielenia się"

Grzegorz Petryszak - dziennikarz, autor przewodników po górach Bułgarii i Włoszech, właściciel Klubu Podróżników Gotramping www.gotramping.pl , który specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów na Kaukaz: Gruzja i Armenia, Iran i Uzbekistan. Z Grzegorzem wyruszymy do Zapomnianego Kukazu. Pojedziemy przez winne wzgórza na wschodzie Gruzji do jednego z najstarszych monastyrów - David Gareji, wdrapiemy się na zbocza Kaukazu, a przede wszystkim doświadczymy gościnności Gruzinów.

Agnieszka Obszańska - dziennikarka radiowej TRÓJKI www.polskieradio.pl/Trojka. Współtworzy i prowadzi audycje, montuje dźwięki na potęgę, a efekty można usłyszeć w Terenie Kultura , Mówię TAK, Radiowym Domu Kultury. Odbywa liczne kulturalne i muzyczne podróże po Polsce i świecie. Za jej sprawą odbędziemy muzyczną podróż po świecie W poszukiwaniu dźwięków.

Jacek Torbicz - geograf i dziennikarz, autor programów radiowych i wieloletni redaktor naczelny magazynu "Globtroter". Był w stu kilkudziesięciu krajach na siedmiu kontynentach. Prowadził przez lata audycje podróżnicze w Radio Kraków. Obecnie łączy pasję z pracą, prowadząc biuro podróży Prestige Holidays & Tours www.egzotyka.tv. W Rybniku opowie o mieszkańcach Wysp Trobrianda, gdzie sto lat temu mieszkał i pracował Bronisław Malinowski, światowej sławy polski antropolog i podróżnik.

Bartłomiej Szaro i Patryk Świątek - nałogowo jeżdżą na własną rękę, obalając mit, jakoby podróżowanie było czymś bardzo kosztownym. Wierzą, że wszystko da się zorganizować i nie ma pomysłów bardziej lub mniej realnych, marzenia realizuje chęć a nie pieniądze. Prowadzą bardzo popularny serwis internetowy Paragon z podróży www.paragonzpodrozy.pl . Napisali książkę pt. „Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania" - doskonale motywującą do działania.

www.dkchwalowice.pl

Dodaj komentarz

Serwis artyści24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarza. Komentarze o treści obraźliwej i wulgarnej,rasistowskiej lub zawierające odnośniki do takich materiałów będą usuwane!

Kod antyspamowy
Odśwież

Artyści24

Kontakt

  • Artyści24 - Ogólnopolski Serwis Drogi Do Sławy
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
  • wkrótce

Najnowsze wywiady

Młody zespół punkowy, który powstał w Czempiniu. Klops - lider i wokalista zespołu, zainicjował stworzenie grupy. Zdradzają co grają, dokąd zmierzają i jak chcą stworzyć zespół, którego muzyka zapadnie w pamięć każdemu, kto ją usłyszy. Rozmawia Dominika Wójcik.
Patronat Artyści24.pl - Jego książki przeniosą Was w zupełnie inny świat, którego nie znacie. Bohaterowie, choć zwykłe osoby, staną się nagle panami nie tylko własnego losu. Powieści o hazardzie narkotykach, z nutką kryminału. Rozmawia Dominika Wójcik.
Wywiad specjalnie dla Artyści24.pl - Poznański zespoł grający alternatywnego rocka. Jak sami o sobie mówią, mają do zaoferowania bogaty wachlarz muzyczny. W ich muzyce nie brakuje hardrockowej energii oraz nowoczesnej elektroniki, co daje harmoniczne i niebanalne kompozycje. Rozmawia Dominika Wójcik. 

Najnowsze muzyczne 'Galerie'

Krakowski zespół doom metalowy. W lipcu 1997 r. zespół Lacrima zarejestrował swoje pierwsze demo "The Prisoners Of Time". Dwa lata później(1999 r.) została nagrana płyta "The Time Of Knights Return", która została dobrze przyjęta przez krytyków i znawców gatunku.
Zespół ECHOE powstał w 2008 roku we Wrocławiu. Od tamtej pory zagrał kilkadziesiąt koncertów na terenie Polski (support The Flower Kings w Warszawie, support przed Dżem i TSA w Hali Orbita we Wrocławiu, koncert na Muzycznych ProgGnozach w Krakowie).
Zespół muzyczny z Warszawy, założony w 2003 roku. Łączy ciężkie punkowo-rockowe brzmienia z rapowanymi tekstami.
stat4u