Rzeszów. Międzynarodowy konkurs plastyczny "Ptaki Cudaki"

Udostępnij
FaceBook  Twitter  

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci z całego świata do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ptaki Cudaki". Prace należy przesyłać wraz z formularzem zgłoszeniowym do 2 kwietnia 2013 r.

 Pomysłodawcą tematu konkursu jest Agnieszka Łubkowska, plastyk Rzeszowskiego Domu Kultury, a pierwszy konkurs został zorganizowany w 2010 roku. Impreza systematycznie zwiększa swój prestiż oraz zasięg, obejmując najpierw Podkarpacie, potem Polskę. W tym roku ma charakter międzynarodowy.

Konkurs jest skierowany do uczniów w wieku 4-15 lat z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów. Inspiracją do powstania konkursowych prac jest obserwacja świata ptaków. Ważna jest pomysłowość młodych artystów, dobór zastosowanych materiałów, rozmiar prac oraz różnorodność technik plastycznych.

"Spodziewamy się, że udział w konkursie wezmą dzieci ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej. Regulamin konkursu został przetłumaczony na języki: norweski, szwedzki, ukraiński, słowacki, czeski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, angielski oraz chiński. Informacje o konkursie zostały przesłane do szkół i przeszkoli na wszystkich kontynentach oraz do polskich placówek dyplomatycznych, szkół i mediów polonijnych. Nie zapominamy o dzieciach z Polski i liczymy, że chętnie wezmą udział w naszym konkursie nadsyłając swoje prace – mówi Marzena Styga, kierownik Rzeszowskiego Domu Kultury, filia Wilkowyja.

„Ptaki Cudaki" to impreza, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem twórców, a każda edycja to 4-6 tysięcy zgłoszonych płaskich i przestrzennych prac plastycznych. Nie brakuje także „Ptaków Cudaków" wykonanych przez podopiecznych z placówek specjalnych. Jest to dowód, że impreza integruje całe środowisko młodych plastyków."

Regulamin konkursu dla wszystkich zainteresowanych jest dostępny na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury. Prace należy przesyłać wraz z formularzem zgłoszeniowym do 2 kwietnia 2013 r. na adres:

Rzeszowski Dom Kultury filia Wilkowyja,

ul. Olbrachta 120,

35-614 Rzeszów.

Więcej informacji można uzyskać w godzinach 13.00-18.00 pod numerami: (17) 857 13 17, 502 073 221.

Oceny prac dokona konkursowe jury. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 kwietnia 2013 r. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystego ogłoszenia wyników w dniu 20 kwietnia 2013 r. (sobota) i pozostaną częścią wystawy pokonkursowej.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Serwis artyści24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarza. Komentarze o treści obraźliwej i wulgarnej,rasistowskiej lub zawierające odnośniki do takich materiałów będą usuwane!

Kod antyspamowy
Odśwież

Artyści24

Kontakt

  • Artyści24 - Ogólnopolski Serwis Drogi Do Sławy
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
  • wkrótce

Najnowsze wywiady

Młody zespół punkowy, który powstał w Czempiniu. Klops - lider i wokalista zespołu, zainicjował stworzenie grupy. Zdradzają co grają, dokąd zmierzają i jak chcą stworzyć zespół, którego muzyka zapadnie w pamięć każdemu, kto ją usłyszy. Rozmawia Dominika Wójcik.
Patronat Artyści24.pl - Jego książki przeniosą Was w zupełnie inny świat, którego nie znacie. Bohaterowie, choć zwykłe osoby, staną się nagle panami nie tylko własnego losu. Powieści o hazardzie narkotykach, z nutką kryminału. Rozmawia Dominika Wójcik.
Wywiad specjalnie dla Artyści24.pl - Poznański zespoł grający alternatywnego rocka. Jak sami o sobie mówią, mają do zaoferowania bogaty wachlarz muzyczny. W ich muzyce nie brakuje hardrockowej energii oraz nowoczesnej elektroniki, co daje harmoniczne i niebanalne kompozycje. Rozmawia Dominika Wójcik. 

Najnowsze muzyczne 'Galerie'

Krakowski zespół doom metalowy. W lipcu 1997 r. zespół Lacrima zarejestrował swoje pierwsze demo "The Prisoners Of Time". Dwa lata później(1999 r.) została nagrana płyta "The Time Of Knights Return", która została dobrze przyjęta przez krytyków i znawców gatunku.
Zespół ECHOE powstał w 2008 roku we Wrocławiu. Od tamtej pory zagrał kilkadziesiąt koncertów na terenie Polski (support The Flower Kings w Warszawie, support przed Dżem i TSA w Hali Orbita we Wrocławiu, koncert na Muzycznych ProgGnozach w Krakowie).
Zespół muzyczny z Warszawy, założony w 2003 roku. Łączy ciężkie punkowo-rockowe brzmienia z rapowanymi tekstami.
stat4u