Kategorie
Uncategorized

Galeria Ogród Artystów

Sztuka jest zjawiskiem ponadczasowym. Do tej pory budzą wśród nas zachwyt dzieła wykonane setki lat temu, których wizja i kunszt artystyczny zapierają dech za każdym razem kiedy na nie spojrzymy. Zmieniają się czasy, zmieniają się nurty jednakże sztuka pozostaje sztuką.

Obrazy tworzone współcześnie są pełne abstrakcji i żywych kolorów, często wieloczęściowe. Zachwycają one paletą kolorów i wzornictwem, które potrafi połączyć geometrię pełną kontrastów.

Również modna jest sztuka modelowania ceramiki i szkła na której oparte są naprawdę wspaniałe i nietuzinkowe dzieła, które również mogą stać się tak naprawdę sztuką w pełni użytkową.

Wielu z nas sądzi, że obecnie rzeźba jest już przeżytkiem. Nie jest to prawdą. W tym momencie sztuka rzeźby jest iście awangardowa, pełna abstrakcyjnych geometrycznych kształtów i niecodziennych materiałów z jakich została ona stworzona.

Coraz bardziej popularna staje się również sztuka żywa przechodząca swój kolejny wzlot i zaskakująca nas pięknem ciała oraz niesamowite aranżacje ogrodów, które nie przypominają już w ogóle zwykłego sadzenia kwiatków a są to obecnie pełne kunsztu i przemyślenia przykłady sztuki przestrzennej.

Również grafika i fotografia przechodzi  obecnie niesamowite chwile triumfu. Coraz częściej można spotkać nie tylko pełne zdjęć artystycznych wystawy, na których króluje sztuka uchwycenia chwil obiektywem ale również pojawiają się wystawy sztuki komputerowej czyli grafiki, do której wykonania potrzeba nie mniej talentu i czasu co do zwykłej fotografii.

Współcześni artyści łączą ze sobą różne nurty, kontrowersje i kontrasty nadając swoim dziełom czasami naprawdę trudne do interpretacji  znaczenie co jednak w cale nie stanowi ich wadę a wręcz przeciwnie jest ich olbrzymią zaletą ponieważ dzięki właśnie temu zmuszają nas do myślenia i użycia wyobraźni czyli do czegoś co w dzisiejszych czasach realizmu staję się samo w sobie sztuką.  Sądzę, że każdy z nas nie zależnie od wieku przeżył w swoim życiu choć raz moment pełen zadumy i kontemplacji czy to nad obrazem czy rzeźbom. Te właśnie chwile sprawiają, że sztuka jest czymś czego nie może zabraknąć w życiu każdego szarego człowieka ponieważ to właśnie ona może znów przenieść nas do krainy fantazji i na pola rozmyślań.

Współczesna sztuka do wszytko pochodne od dadaizmu jednakże nie można mówić tu o generalizacji. Każdy kierunek sztuki charakteryzuje co innego i nie występuje tu ograniczenie ani techniczne ani ani estetyczne. Jedynie co się liczy to zerwanie z tradycją, swoboda artystyczna i odrzucenie wszelkich kanonów artystycznych. Współczesną sztukę charakteryzuje wolność i innowacja i właśnie dla tego jest ona tak intrygująca.